Spływy kajakowe Rega

spływy kajakowe Rega

W ostatnich latach dużą popularność ponownie zdobyły sobie spływy kajakowe. Z pewnością wynika to w dużej mierze z tego, że w ogóle wzrosła moda na aktywność fizyczną i coraz chętnie wstajemy z kanap, by spędzić wolny czas w ruchu i na świeżym powietrzu. Dzięki temu dotarło do nas, że o wiele lepiej wypoczniemy spędzając czas aktywnie, aniżeli zalegając przed telewizorem, czy też – na przykład w sezonie urlopowym – na plaży obok hotelu. Dodatkowo spływy kajakowe Rega dają nam możliwość połączenia w jednym urlopie aktywności fizycznej oraz rozkosznego leniuchowania, ponieważ sporo rzek z wyznaczonymi szlakami wodnymi znajduje się nieopodal nadmorskich kurortów. Tak jest właśnie z Regą, która wpadając bezpośrednio do Morza Bałtyckiego, swój bieg kończy w Mrzeżynie, dzięki czemu kończąc spływ, możemy pozostać tam na kilka dni odpoczynku.

Jeśli chodzi o same spływy kajakowe, Rega jest pod tym względem rzeką doskonałą właściwie dla każdego – bardzo łatwa, dzięki czemu początkujący mogą na niej nabyć i opanować umiejętności z zakresu prowadzenia kajaka, a zaawansowani mogą potraktować spływ nią jako formę relaksu lub wprawki przed bardziej wymagającymi trasami. Jednocześnie warto zwrócić uwagę również na to, że niemal przez całą drogę będziemy mieli do czynienia głównie z czystą przyrodą, której piękno samo w sobie pozwoli nam wypocząć, pomimo tego, że kajakarstwo wiąże się jednak z pewnym wysiłkiem fizycznym. Paradoksalnie, mimo że płynąc wzdłuż Regi rzadko będziemy mogli z perspektywy kajaka obserwować ślady działalności człowieka, to jednak w pobliżu Regi znajduje się bardzo dużo miejscowości. Czas trwania całego spływu szlakiem wzdłuż Regi to zaledwie dziewięć dni, przy dziennych odcinkach o długości od dziesięciu do dwudziestu kilometrów.

Trasy spływu kajakowegowypożyczalnia kajaków Rega Odcinki nie są zbyt długie, rozplanowane tak, by trasa nie była pokonana w zbyt długim czasie, a zarazem tak, by nadto się nie zmęczyć i każdego dnia mieć czas na odpoczynek oraz zwiedzanie okolicy, w której zaplanowano postój. Noclegi są ściśle zaplanowane, ponieważ tylko w niektórych miejscach u brzegu Regi istnieje możliwość nocowania. Spływ kajakowy Regą dostarczy nam z pewnością wielu pozytywnych wrażeń – piękna przyroda, która będzie nam nieustannie towarzyszyła przez cała trasę uspokoi nas, a wysiłek, który będziemy musieli włożyć w samo poruszanie kajaka, sprawi, że po dziewięciu dniach spędzonych na rzece poczujemy się silniejsi i z pewnością zobaczymy też pewne zmiany w naszym ciele i kondycji. Jednocześnie, by w ogóle spróbować kajakowania, zwłaszcza na Redze, nie musimy ani posiadać specjalnych zdolności ani kondycji – to właśnie na rzece możemy je nabyć! Zdecydowanie warto przemyśleć spływ kajakowy Regą jako formę spędzenia rodzinnych wakacji – będzie to atrakcyjne zarówno dla dorosłych, młodzieży i dzieci, no i zawsze będzie to coś nowego aniżeli standardowe wyjazdy nad morze połączone z wylegiwaniem się na plaży.