Kajaki Piława

kajaki Piława

Jeżeli chciałbyś spróbować swoich sił w kajakarstwie, najlepiej zdecydować się od razu na dłuższy spływ, żeby szybko zdobyć i opanować niezbędne umiejętności oraz zakochać się w kajakach na lata. W Polsce jest wiele szlaków wodnych do pokonywania kajakiem, w tym również wiele takich, które nie sprawią kłopotów osobom niewprawionym, które wcześniej nie miały okazji poruszać się kajakiem. Jednym z takich szlaków jest spływ kajakowy wzdłuż Piławy. Liczy on sobie nieco ponad sto kilometrów, jest jednak łatwy do pokonania, a przy tym przebiega przez piękne okolice, które na pewno warto zobaczyć, a z perspektywy kajaka jeszcze bardziej zyskają w naszych oczach. Dlaczego właśnie tam warto wybrać się na kajaki? Piława przez wiele lat była rzeką rzadko odwiedzaną przez turystów, co było spowodowane przede wszystkim tym, że tuż obok niej rozlokowane były poligon wojskowy oraz baza Armii ZSRR (konkretnie: w Bornem Sulinowie).

Obecnie istnieje możliwość zwiedzania tych miejsc, co też w znaczny sposób zwiększa atrakcyjność szlaku, zwłaszcza dla tych, którzy oprócz spłynięcia kajakiem, chcą też zapoznać się bliżej z mijanymi okolicami. Szlak jest do pokonania w kilka dni – my proponujemy wycieczkę trwającą osiem dni, w tym jeden dzień przewidziany jest na odpoczynek. Długość trasy do pokonania na każdy dzień wynosi od 14 do 19 kilometrów, co pozwala zarówno na zwiedzanie okolic, przez które przepływamy, jak i popołudniowy odpoczynek przed następnym dniem wyprawy. W planach wyprawy jest właśnie zwiedzanie bazy wojskowej w Bornem Sulinowie, która przed Rosją, była w rękach III Rzeszy. W ciągu całej wyprawy zdobywane będą takie miejscowości jak Liszkowo, Łubów, Nadarzyce, Zdybice, Głowaczewo, Krępsko i Piła. Piła jest punktem końcowym wyprawy, która zaczyna się w Sikorach (jest to miejscowość oddalona o 7 kilometrów od Czaplinka).

kajaki-w-pilawie

Nie trzeba mieć własnego sprzętu, ponieważ jako organizator spływu oferujemy do wypożyczenia kajaki. Piława jest rzeką dobrze nam znaną, którą wielokrotnie pokonywaliśmy i na której wielokrotnie organizowaliśmy spływy kajakowe, toteż uczestnicy spływu mogą liczyć na nas w stu procentach. Jak już wspominano, spływy kajakowe wzdłuż Piławy nie są specjalnie wymagające, dlatego zapraszamy do wzięcia udziału w wyprawie wszystkich, nawet jeżeli do tej pory nigdy nie mieli okazji pływać kajakiem. Z kolei osoby, które mają spore doświadczenie w kajakarstwie i posiadają doskonałe umiejętności z tego zakresu, na trasie wzdłuż Piławy będą mogły odpocząć i nacieszyć się pięknymi widokami, nie wymagającymi dochodzenia do ekstremum sił i nie podsycających maksymalnie emocji. Natomiast by sił starczyło wszystkim uczestnikom wyprawy, w połowie spływu zaplanowaliśmy jeden dzień wypoczynku w miejscowości Nadarzyce. Wyprawa wzdłuż Piławy to doskonały pomysł na spędzenie urlopu w aktywny sposób, w otoczeniu pięknej przyrody, której ze świecą można szukać gdzie indziej. Polecamy!