Wypożyczalnia kajaków Drawa

wypożyczalnia kajaków DrawaPływanie kajakiem może być świetną zabawą, nawet dla tych, którzy do tej pory nie mieli okazji sprawdzić się w tym sporcie. Kajakowanie nie jest specjalnie trudne, daje za to całą masę zabawy, dlatego też, jeśli szukamy sposobu na spędzenie wakacji, albo chociaż weekendu, warto przemyśleć właśnie taką formę wypoczynku i rozrywki, tym bardziej, że wcale nie musimy posiadać własnego sprzętu, by móc się w ten sposób zabawić. Jeśli oprócz samego pływania kajakiem, chcemy również zobaczyć ciekawe okolice, zdecydowanie warto będzie wybrać się w rejony rzeki Drawy, którą biegnie Szlak Wodny im. księdza kardynała Karola Wojtyły. Znany dziś na cały świat jako święty, papież-Polak w młodości z lubością pokonywał wody Drawy, stąd też dziś szlak ten nosi jego imię. Drawa jest rzeką dosyć prostą, dlatego bez problemu możemy wybrać ją na swój spływ kajakowy. Tuż przy niej, w miejscowościach takich jak Czaplinek, Drawsko Pomorskie, Drawno i Złocieniec, znajdują się bazy, gdzie bez problemu możemy wypożyczyć kajak. Wypożyczalnia kajaków Drawa rządzi się prostymi prawami, jeśli chodzi o czas na jaki można wypożyczyć kajaki i wiążące się z tym koszty.

Do wyboru mamy kilka różnych kajaków w różnych cenach, od najprostszych (Traper) aż do najlepszych (Kanu). Koszt wynajmu dwuosobowego kajaku jest tym niższy, na im więcej dni postanowimy go wypożyczyć. I tak na przykład w przypadku najtańszego kajaku, wypożyczając go na okres do trzech dni, płacimy za dobę 30 złotych, na okres powyżej trzech dni, ale do dwóch tygodni – 25 złotych, a za wypożyczenie powyżej 14 dni płacimy już tylko 20 złotych. Jest to zdecydowanie bardzo atrakcyjna oferta, jednak wypożyczalnia kajaków Drawa ma interesujące propozycje również w przypadku kajaków lepszej jakości.

Przykładowe ceny wynajmu kajakówprzykładowe ceny wynajmu kajaków By najlepiej pokazać rozstaw cen, dla przykładu dajmy jeszcze cennik dotyczący Kanu, najdroższego kajaka w ofercie. Tutaj wynajem krótkoterminowy (1-3 dni) wyniesie nas 55 złotych. 10 złotych mniej zapłacimy, jeśli zdecydujemy się wypożyczyć na kajak na czas od 4 do 8 dni. Powyżej tego czasu, ale poniżej 14 dni za kajak zapłacimy 40 złotych, natomiast wypożyczenie go na okres powyżej dwóch tygodni będzie nas kosztowało już 35 złotych. Widać więc, że rozstaw cen pomiędzy najtańszymi i najdroższymi opcjami nie jest szczególnie wysoki (pamiętać należy, że kajaki są dwuosobowe, więc koszty wynajmu dzielimy na dwie osoby). Warto pamiętać również o tym, że wypożyczalnia kajaków Drawa, oprócz tego, że – co oczywiste – oferuje wynajem kajaków, użycza również innego sprzętu turystycznego, takie jak np. namioty, butle gazowe i kuchenki. Dzięki temu chcąc zrobić sobie kilkudniowy wypad, nie musimy brać zbyt dużo bagażu. Natomiast ten, który weźmiemy, może zostać na nasze życzenie przetransportowany. Podobnie nie musimy też kłopotać się kwestią wyżywienia. Jak widać, organizacja nawet kilkudniowego spływu kajakowego nie nastręcza zbyt wielu problemów, dlatego też warto się nad tym zastanowić, planując urlop.