Spływy kajakowe Drawa

spływy kajakowe Drawa Warto tym razem na wakacje zaplanować coś wyjątkowego i przeżyć prawdziwą przygodę – bez konieczności przekraczania granic kraju! W Polsce mamy wiele możliwości spływów kajakowych pięknymi trasami, które dostarczą nam niezapomnianych wrażeń. Największą popularnością cieszą się splywy kajakowe Drawa, co w dużej mierze wynika stąd, że szlak wodny przebiegający wzdłuż rzeki Drawy liczy sobie sporo, bo niemalże dwieście kilometrów oraz przebiega przez bardzo atrakcyjne miejsca. Jednocześnie nie jest on szczególnie trudny i nawet mało wprawny kajakarz bez problemu sobie na nim poradzi. Jeżeli kiedykolwiek miałeś ochotę na takie przeżycie, dlaczego nie zafundować go sobie właśnie teraz? Spływ wzdłuż Drawy można zrealizować w nieco ponad tydzień, jednak zdecydowanie warto dać sobie na to więcej czasu, by móc w pełni nacieszyć się pięknem otaczającej przyrody, pozwiedzać przebywane okolice oraz nie pozbawić się w zupełności sił. Wszystko to dotyczy oczywiście spływu całością szlaku, który swój bieg rozpoczyna w Czaplinku, a kończy w Krzyżu. Jeżeli jednak nie czujemy się na siłach, by pokonać za jednym razem cały szlak, możemy zdecydować się tylko na pokonanie jego fragmentu.

Wrażenia ze spływu kajakowegoNa trasie szlaku znajduje się wiele atrakcji, dlatego chcąc przepłynąć tylko jego kawałek, będziemy mieli zdecydowanie z czego wybierać. Z pewnością jednym z ciekawych miejsc na trasie szlaku jest Stare Drawsko, w którym znajdują się ruiny starego zamku. To na pewno warto zobaczyć, a że jest to bardzo blisko początku szlaku, to zaczynając w Czaplinku, jeszcze tego samego dnia tam dotrzemy. Na pewno interesujące są również – to z kolei bliżej końca szlaku – tereny Drawińskiego Parku Narodowego. Splywy kajakowe Drawa tymi terenami dostarczą masę przyjemności zarówno tym, którzy chcą po prostu spędzić czas w otoczeniu wyjątkowej przyrody, jak również tym, zainteresowanym nią bardziej od strony naukowej – na terenie Parku znajduje się wiele interesujących okazów roślinności.

wrażenia ze spływów kajakowych Rzeka Drawa przepływa także przez tereny Poligonu Drawskiego, co również może być gratką i ciekawostką, zwłaszcza dla osób zainteresowanych historią i militariami. Powyżej podano tylko przykłady atrakcji na przebiegu szlaku żeby zaprezentować, że nawet jeśli nie mamy zamiaru przepłynąć całej trasy, to i tak mamy wiele możliwości zaplanowania interesującego i atrakcyjnego spływu na zaledwie kilka dni. Wszystko zależy tak naprawdę od naszych możliwości czasowych i finansowych, w mniejszym stopniu od możliwości fizycznych, ponieważ splywy kajakowe Drawa nie są szczególnie trudne i wymagające. Wzdłuż trasy szlaku jest wiele pól namiotowych, na których można zanocować za niewielką opłatą; znajdziemy również ośrodki wypoczynkowe i hostele. Mimo, że z perspektywy kajaków, mijane okolice są naprawdę piękne, nie pożałujemy również, gdy w niektórych miejscach porzucimy kajak, by przejść się po okolicy.